Przejdź do głównej zawartości

Kilka słów o mnie / A few words about me .....Kim jestem / who I am ...

Mam na imię Agnieszka, ale większość przyjaciół mówi do mnie "Kudłata". Z czystego przypadku mam taką ksywkę, która z biegiem czasu stała się moim pseudonimem artystycznym. Z wykształcenia jestem Informatykiem, a zawodu Grafikiem. Od dziecięcych lat coś tworzyłam, sztuka zawsze mi towarzyszyła. Odkąd pamiętam w różnych dziedzinach kierowałam się zmysłem artystycznym, który podobno posiadam tak samo jak talent ;). Mój znak zodiaku to zodiakalne Bliźnięta, więc jestem gadułą otwartą na świat i ludzi. Mam tendencję mówienia do siebie, co bywa kłopotliwe wśród grupy osób nieznajomych. Za swoją zaletę uważam poczucie humoru, szczerość oraz to, że nie przeklinam. Pochodzę z małego miasta Ostrołęki, dla męża przeniosłam się do stolicy. Znalazłam swoją małą przestrzeń w Warszawie na Ursynowie.

*****

My name's Agnes, but the most of my friends call me "Kudłata". It began to be my nickname from a pure chance, which over time it became my artistic nickname. I graduated in computer science and I work as graphic designer. Since childhood I created something, the art always accompanied me. Since I remember, I followed artistic sense in differenct areas, which apparently I have as much as talent :). My zodiac sign is the Gemini, so I talk a lot and I'm open to the world and people. Often I speak to myself, what can be a little embarrassing when I'm in a group of strangers. I'm a person with a sense of humor, honesty and I don't curse. I come from a small town Ostrołęka. I moved to the capital for my husband. I found my little space in Warsaw in the district Ursynów.

Co lubię / What I like ...

Moim ulubionym pisarzem jest Stephen King. Lubię wszystkie jego książki, jedne bardziej od innych. Bardzo też lubię filmy na podstawie jego książek, choć muszę przyznać, że niektóre ekranizacje są kiepskie. Ostatnio też polubiłam Jane Austen. Zaczęło się od obejrzenia mini serialu na podstawie powieści "Duma i Uprzedzenie". Widziałam wszystkie ekranizacje jej powieści i mam już dwie książki w swojej bibliotece. Lubię też dobre seriale. Moimi ulubionymi serialami są: "Kochane Kłopoty" i "Seks w Wielkim Mieście". Oprócz seriali mam też ulubioną bajkę "Baranek Shaun". Mam jeden nałóg, z reszto jak każdy. Kocham kofeinę, a co za tym idzie piję sporo kawy :). Nie jestem typową kobietą pod względem kwiatów, bo nie przepadam za dostawaniem ich w prezencie. Nie lubię róż, oraz kwiatów doniczkowych. Róże są pospolite, a kwiaty doniczkowe po prostu u mnie umierają. Ale podobają mi się słoneczniki, kalie i orchidee. Moje hobby to filatelistyka, fotografia, uwielbiam podróżować i gotować oraz sport (yoga).

*****

My favorite writer is Stephen King. I like all his books, some more than others. Also I like movies based on his books, though I must admit, that some adaptations are very poor. Recently, I also liked Jane Austen. It started when I watched the mini-series on TV based on the novel "Pride and Prejudice". I saw all the films adaptations of her novels and I have two books in my library. I also like a good series. My favorite TV series are: "Gilmore Girls" and "Sex and the City". In addition to series, I also have a favorite child story "Shaun the Sheep". I have one addiction, just as anyone else. I love caffeine, and thus I drink a lot of coffee :). I'm not a typical woman in theme of flowers, because I don't like them as a gifts. I don't like roses and potted flowers. Roses are common, and potted flowers die in my house. But I like sunflowers, callas and orchids. My hobbies are collecting stamps, photography, love traveling, cooking and sport (yoga).

Kursy i Konkursy / Courses and Contests:

Barista - Międzynarodowa Szkoła Sommelierów i Barmanów w Warszawie
Tajemnice Czekolady - Skład Bananów w Warszawie
Kurs kucharski I i II stopnia - Niepubliczna Placówka Kształcenia Ustawicznego AT w Warszawie

"Ferie 2001" - I miejsce w konkursie plastycznym, Ostrołęka

*****

Barista - International Bartender and Sommelier School in Warsaw
The Secrets of Chocolate - Warehouse of Bananas in Warsaw
The Cooking Course - Non-public Institution Education Constant AT in Warsaw

"Holidays 2001" - I-st the place in art competition, Ostrołęka

Linki / Links: